Rychlá lukostřelba

ČeskyEnglish

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 26.1.2016

statistiky

O mně

Jmenuju se Petr Kavan, mail na mě je kavan.petr@seznam.cz . Pokud vás zajímají nejintimnější detaily z mého života, podívejte se na web Domácí koželužství.

K lukostřelbě jsem se dostal velkou náhodou. Nejprve jsem dceři dal k vánocům lehký 28lb luk a pár šípů, jelikož jsem myslel, že by ji to mohlo bavit. Dostali jsme instruktáž ohledně toho jak správně napínat tětivu, mířit pohledem podél šípu a tak dále. Párkrát jsme stříleli na krabici opřenou o balík sena, a nakonec toho nechali. Byla to celkem nuda.

O pár měsíců později jsem náhodou shlédl proslulé video Larse Andersena, s jeho akčními lukostřeleckými kousky. Celé to vypadalo o tolik zajímavěji, než to, co učili mně! Řekl jsem si že tohle bych chtěl umět, a bavilo by mě to.

Začal jsem tudíž zkoumat jak to ten Lars sakra dělá, a zároveň prohledávat internet. Dozvěděl jsem se, že existuje něco jako instinktivní míření, zjistil jsem, kolika různými způsoby lze zakládat šíp a držet tětivu. Přišlo mi to úžasné. Jelikož jsem měl luk s oknem a tvarovaným madlem, nemohl jsem dělat to, co Lars, a proto jsem začal experimentovat. Tu a tam jsem přišel na nějakou fintu, a pak byl překvapen, když jsem ji objevil někde popsanou a nebo ji na videu někdo prováděl.

V závěru jsem shromáždil docela pestrou zásobu technik a rozhodl se udělat si v nich trochu pořádek. Výsledkem je právě tento web. Techniky, které tu popisuju, jsem vyzkoušel a naučil se je tak, abych to dokázal aspoň částečně použít. Co je tady na webu popsáno, to mám buď prakticky ozkoušeno, a nebo výslovně zmiňuju že nemám. Samozřejmě jsem si některé techniky oblíbil víc než jiné, a určitě se všemi technikami nedosahuju ty nejlepší možné výsledky. Ono to ani nejde, nakonec je potřeba vybrat si tu jednu nebo dvě oblíbené, a ty cvičit.

Každopádně ze sebe tímto webem nehodlám dělat mistra. Rychlá lukostřelba je pro mě zábava, a tento web shrnuje co jsem zjistil a naučil se, aby to doplnilo mezeru v tom, jak se dnes lukostřelba obvykle učí a prezentuje.