Rychlá lukostřelba

ČeskyEnglish

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 26.1.2016

statistiky

Existující techniky

Následuje seznam konkrétních lukostřeleckých technik, jak jsem je našel po internetu. Není vyčerpávající, jelikož to vypadá, že se dá použít KAŽDÁ trochu rozumná kombinace pohybů, a taky ji někde někdo používá. Berte to jako inspirace, zkoušejte to kombinovat, najděte si svoji oblíbenou techniku. Každá má něco do sebe a nějaké svoje výhody.

Můj celkový názor - s největší pravděpodobností dnes nevymyslíme nic nového, co by lidi nevymysleli už dřív. Pokud dnes vymyslíme funkční rychlostřeleckou techniku, nejspíš ji už někdo dřív používal. Ale kdo? Na to nám neodpoví nejspíš ani historie. Popsané techniky tedy pojmenovávám podle jejich současného nositele, a v textu uvádím do jakého kulturního okruhu patří nebo se stylizuje.

A která technika je nejlepší? Žádná. Některá je superrychlá, ale nedá se dobře použít v dlouhé sérii s mnoha šípy. Jiná je také rychlá, ale šípy jsou držené hodně volně, a při pohybu se vám to celé snadno rozsype. Jiná je pomalejší, ale robustní a snadno vyrovnává různé nepříznivé situace, kdy vám něco vklouzne do ruky jinak než mělo.

Nakonec záleží na vás, jaké máte priority, a i když nedosahujete Larsových rychlostí, nemusíte se za nic stydět.

 

 

V této sekci můžete pokračovat na následující stránky: