Rychlá lukostřelba

ČeskyEnglish

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 26.1.2016

statistiky

Brian C.

Brian C. se snaží vypracovat techniku, která by dosáhla rychlosti 1 šíp za 0,5s pro tři šípy, jak je popsáno v Saracen archery. Zároveň trvá (narozdíl od Larse Andersena) na palcovém nátahu, jelikož ten arabové používali výhradně. Tím, co ukazuje na videu a já tady (zatím dost nepřesně) popisuju, toho docílil.

Uložení šípů - v zadní ruce, mezi prsty drženo za konec šípu opeřením ke hřbetu. Používá přesně tři šípy.
Oddělení šípu - Šípy už jsou rozděleny mezi prsty. Šípy se berou postupně odshora, tj. první ten pod ukazováčkem, poslední ten pod prsteníčkem. Pomocí palce si možná pomůže vybraný šíp trochu odklonit, ale nevím zatím přesně jak.
Založení šípuObhmatem. Konkrétní provedení se liší podle toho který z těch tří šípů zrovna bere; zatím to nemám zmáklé, takže nevím přesně jak. Před napnutím tětivy přehmátne do palcového záběru.
Napnutí tětivy - Oběma rukama, víceméně stejnou mírou.
Rychlost: max. 1 šíp za 0,4 sekundy

Brian C. Používá ještě několik variant této techniky, které jsou pomalejší, ale umožňují používat víc než tři šípy. Liší se v zásadě jen držením svazku šípů a oddělením šípu, nasazení a výstřel jsou už stejné. Jedna z variant je prakticky identická s Mihaiem Cozmeiem. Při druhé drží šípy v přední ruce opeřením dolů, a šípy odebírá vykláněním.