Rychlá lukostřelba

ČeskyEnglish

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 26.1.2016

statistiky

O tomto webu

Tento web shrnuje a detailně popisuje lukostřelecké techniky umožňující střílet rychle. Co to znamená "střílet rychle" nespecifikuji; jakmile vám na rychlosti střelby začne záležet, tak je to pro vás. Orientančně - lze dosáhnout rychlosti až 1 šíp za 0,5 sekundy.

Nejsem lučištnickou autoritou, a i u nás existuje jistě spousta lepších lukostřelců. Jenže otázku rychlé střelby řeší málokdo, a nevím že by o tom někdo psal. Proto o tom píšu já. Je důležité si uvědomit, že když dojde na rychlou lukostřelbu, všechny zkušenosti a dovednosti současných lukostřelců samozřejmě stále platí. Rychlá lukostřelba současnou lukostřelbu doplňuje, neodporuje ji. Každý lukostřelec se z ní může něco naučit, stejně jako každý rychlostřelec se může něco naučit od současných lukostřelců.

Původně jsem měl představu že tu jaksi obecně podchytím všechny možnosti, že každá rychlostřelecká technika bude jen výběr z možností, které tu shrnu. V praxi se ukázalo, že se VŽDYCKY objeví něco, co jsem nevzal v úvahu, a co dává další a další možnosti. Obecné principy a mechanismy, které tu popíšu, shrnují hodně aspektů z technik rychlé lukostřelby, ale zřejmě ne všechny. Vždycky je tam prostor pro objevování něčeho nového.

Na konci popíšu některé konkrétní rychlostřelecké techniky, které se zachovaly do dnešních dnů, a nebo které nějací současní lučištníci používají.

A ještě se omlouvám za poněkud amatérskou kvalitu videí. Časem se to snad bude zlepšovat. To důležité se tam nicméně poznat dá.