Rychlá lukostřelba

ČeskyEnglish

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 26.1.2016

statistiky

Lukostřelecké hry

Zde budu prezentovat řadu lučištnických her, které jsem někde viděl, četl, nebo vymyslel. Nazývám to hrami, ale je to něci mezi hrou, cvičením a samostatnou disciplínou. Každopádně lukostřelecké hry procvičí mnoho dnes neobvyklých aspektů lukostřelby, a jsou i zábavné když chcete s lukem něco dělat, ale věčné střílení do terče vás nebaví. Hry jsou nenáročné na vybavení, já taky nemám možnost si nakoupit a nainstalovat v okolí všechno co mě napadne.

Hry nejsou nijak odstupňované, nejde o 36 komnat Šaolinu ve smyslu "teď musíte zvládnout tamto, jinak nemůžete zkoušet tohle". Chápejte to opravdu jako hry - když vás nebaví jedna, zkuste jinou, nebo si vymyslete vlastní. Některé hry jsou zaměřené na konkrétní dovednost, jiné jsou spíš celkové. Pokusil jsem se u každé napsat k čemu je dobrá.

Samozřejmě vám všechny hned skvěle nepůjdou (já taky s mnoha z nich dost zápasím, a některé jsem zkusil jen jednou či dvakrát). To nevadí, zkoušejte místo nich něco jiného a časem se k nim vraťte. Každá hra se dá taky zesložiťovat nebo zjednodušovat úpravou vzdálenosti, podmínek a podobně - v textu mám návrhy jak složitost hry upravit. Jak si ji upravíte je taky na vás. Jednoduché a dávno zvládnuté cvičení vám pomáhá fixovat návyky, a také je nenáročné když se vám zrovna chce střílet bez frustrace z toho, že se nedaří. Naopak nová nebo dosud nezvládnutá hra vás posouvá dál, staví před vás překážku, něco, co se můžete snažit překonávat. Na hře, která je momentálně zcela mimo vaše schopnosti, si zase můžete tu a tam zkusit jak moc jste od minula pokročili.

Pokud jste samouci, zkoušejte průběžně co nejpestřejší paletu těchto her. Máte tím skvělou kontrolu jestli se neučíte něco špatně. Když vám technika funguje ve stoje, ale ne v běhu, pak jste právě poznali její limity (které byste nepoznali při neustále statické střelbě). Může to být impuls pro naučení se jiné techniky, která se vám doteď nelíbila, ale v běhu bude narozdíl od té oblíbené skutečně fungovat. Pokud zkoušíte něco nového, ověřte si to v co nejvíce situacích, ať víte kam se to hodí a kam ne.

V této sekci můžete pokračovat na následující stránky: