Rychlá lukostřelba

ČeskyEnglish

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 26.1.2016

statistiky

Lars Andersen

Lars Andersen je dánský rychlostřelec, který před časem dost rozvířil lukostřelecké vody. Kousky které předvádí jsou naprosto strhující, a jeho video bylo to, co mě k rychlé lukostřelbě přivedlo.

Larsova technika se z videí vypozoruje dost těžko, a on sám ji nevysvětluje. Na videích (která jsou zjevně poskládaná z delšího časového úseku) zakládá v různých chvílích různými způsoby. Většinou tam, kde je dobře vidět co dělá, dělá něco jiného, než v těch nejrychlejších okamžicích. Následující se týká té jeho nejrychlejší techniky, kterou dělá ty nejlepší kousky.

Uložení šípů - v zadní ruce, mezi prsty drženo za konec šípu.

Oddělení šípu - žádné; šípy jsou už připravené mezi prsty, není třeba je oddělit, jde jen o to který se nasadí na tětivu. Předpokládám nicméně, že palcem odhrnuje konce všech ostatních šípů směrem ke dlani, a o ten, co se zrovna chystá použít, se palcem opírá, aby ho pomohl směřovat na tětivu.
Založení šípu - tahem, k luku přiloženo zvenčí. Předpokládám že palcem vytváří potřebnou kolejnici, ale vidět to nikde není. Zadní ruka skončí v hrabičkách zvenčí, někdy v hodně hlubokých.
Napnutí tětivy - držení přesně v těch hrabičkách, ze kterých nasadil šíp. Napínají obě ruce. Když chce být fakt rychlý, má převahu přední ruka, když se potřebuje trefovat, má převahu zadní ruka.
Rychlost: ~ 1 šíp za 0,5 sekundy

Nejsem si jistý v tom oddělení šípu a způsobu vytvářní kolejnice, ostatní je jistota. Momentálně tuto techniku zkouším tak, jak si myslím že je, a uvidíme k čemu se dopracuju.

Největší devizou techniky je extrémní úspornost pohybů a tím obrovská rychlost. Největší slabinou techniky je nejistota - zasazení drážky šípu na tětivu je prostě potřeba pořádně nacvičit.

Moje napodobení a vysvětlení techniky